مصرف تن ماهی در دوران بارداری

مصرف تن ماهی در دوران بارداری

خواص کنسرو تن ماهی برای زنان باردار


فواید مصرف کنسرو تن ماهی برای زنان باردار، به شرح زیر است:
1- تن ماهی حاوی مقادیر زیادی هیستیدین، یکی از اسیدهای آمینه آزادی است که وجود آن‌ها در رژیم غذایی زنان باردار – به دلیل دارا بودن مقدار بالای پروتئین – می‌تواند زیبایی مادران را در طول دوره‌ی بارداری حفظ کند.
۲۶. تن ماهی برای سلامت مغز جنین بسیار مفید است، در نتیجه، در صورتی که مادر در طول بارداری به اندازه‌ی کافی تن ماهی مصرف کند، به زودی فرزندی باهوش به دنیا خواهد آورد.
2-. پروتئین موجود در تن ماهی به تشکیل مو، پوست، و ناخن‌های جنین کمک می‌کند، هم‌چنین برای حفظ سلامت ماهیچه‌ها نیز مفید است – مصرف پروتئین جهت حفظ قدرت ماهیچه‌های جنین و هم‌چنین تصفیه‌ی خون مادر ضروری است.
3-. مصرف تن ماهی به طور کلی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری، حفظ سلامت قلب، تامین مقدار بالایی از ویتامین B، حفظ سلامت و قدرت دستگاه ایمنی بدن، تنظیم فشار خون طبیعی جهت اجتناب از سکته‌ی مغزی، پیشگیری از سرطان، و پایین نگه داشتن سطح تری‌گلیسیرید زنان باردار مفید است.
4-. کالری‌ها، کربوهیدرات‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، و چربی موجود در تن ماهی برای سلامت مادر و فرزند بسیار مفید هستند.
خطرات و اندازه‌ی مناسب مصرف کنسرو تن ماهی در طول دوران بارداری
    جدای از فواید مصرف غذاهای دریایی، نظیر تن ماهی،‌ برای زنان باردار که در بخش‌های بالا گفته شدند، دو مورد وجود دارد که نیاز به توجه خاص هستند: میزان جیوه و آمینو اسیدهای آزاد هیستیدین موجود در تن ماهی. در فرایند فرآوری، یکی از مواد هیستیدین موجود در گوشت ماهی تن به ترکیبات سمی تبدیل می‌شود که به آن هیستامین می‌گویند.
هیستامین ترکیبی است که باعث ایجاد مسمومیت غذایی و حساسیت می‌شود؛ بنابراین مصرف بیش از اندازه‌ی تن ماهی نمی‌تواند فواید تغذیه‌ای به همراه داشته باشد. به همین ترتیب، تن ماهی حاوی جیوه است. به زنان باردار توصیه می‌شود در طول روز بیش‌تر از ۱۷۰ گرم تن ماهی مصرف نکنند. به این ترتیب، با رعایت این نکات حقیقتا می‌توانید از فواید چربی، گوشت، و روغن ماهی تن برای حفظ سلامتی و تغذیه‌ی مورد نیاز بدن‌تان بهره‌مند شوید.